Řekněte newsletteru ano! Začněte využívat Mailchimp

Řekněte newsletteru ano! Začněte využívat Mailchimp

Vlastníte internetový obchod, který běží na platformě Shoptet? A využíváte napojení na Mailchimp, jímž můžete efektivně a snadno rozesílat zajímavé newslettery? Pokud ne, pak zpozorněte! Vypsal jsem vám zde několik důvodů, proč právě Mailchimp využívat.

Rozesílání newsletteru, neboli hromadné pošty, nabízí i samotné rozhraní Shoptetu, nicméně zde máte k dispozici pouze základní věci, jako seznam e-mailových adres, které jsou do newsletteru zapojeny, a zprávy, jež jste v minulosti odeslali. Toť vše, žádné šablony e-mailů nebo například statistiky úspěšnosti kampaní. Byli byste tedy sami proti sobě, pokud byste Mailchimpu řekli NE. Zvlášť, když jeho používání je tak jednoduché.

Jak Mailchimp na svůj e-shop napojit, to zde vysvětlovat nebudu, krásný a přehledný návod najdete na blogu Shoptetu.

Pojďme se ale podívat, jaké jsou hlavní výhody používání Mailchimpu.

Šablony newsletterů

Jak jsem již zmínil v druhém odstavci, rozhraní systému Mailchimp vám umožní vybrat si z předem nadefinovaných šablon. Můžete si zvolit již vytvořenou šablonu, kterou pouze vyplníte obsahem, nebo jakýsi náčrt šablony, jež si sami dotvoříte. Pro jednotlivé kampaně můžete též využít šablony z kampaní, jež jste v minulosti realizovali.

Tvorba obsahu e-mailu systémem „Drag and drop“

Mailchimp nabízí opravdu jednoduchý způsob tvorby obsahu e-mailových kampaní. V levém části monitoru vidíte připravenou šablonu a v pravé části zvolíte typ obsahu, který pouze do šablony přetáhnete a vyplníte textem či obrázkem.

Různorodé typy obsahu

A právě co se týče obsahu e-mailu, vybírat lze hned z několika různých typů, jako je například klasický textový box, obrázek, skupina obrázků, video, tlačítko s odkazem, sociální tlačítka a další.

Statistiky kampaní

Na Mailchimpu můžete sledovat úspěšnost jednotlivých kampaní. Hned na úvodní stránce tohoto rozhraní se vám zobrazí jednoduchý přehled, v němž jasně vidíte, jaké procento vašich zákazníků e-mail otevřelo a také jaké procento kliklo na libovolný odkaz uvnitř e-mailové zprávy. Také zde naleznete grafické znázornění, kolik zákazníků se v daném měsíci přihlásilo k odběru newsletteru.

Perfektní napojení na systém Shoptet

Ano samozřejmě, jinak bych zde o tom ani nepsal. Mailchimp totiž dokonale propojíte s vaším e-shopem od Shoptetu. Na svůj internetový obchod můžete umístit box pro přihlášení newsletteru, či dokonce nastavit propojení tak, aby zákazníci, kteří v objednávkovém procesu zaškrtnou políčko pro odběr novinek, budou automaticky exportováni do vašeho distribučního seznamu na Mailchimpu. Jak jsem již zmiňoval, více o nastavení propojení vašeho e-shopu a Mailchimpu se dozvíte na blogu Shoptetu.

Nicméně, pokud si i přesto s napojením na Mailchimp nebudete vědět rady, neváhejte mne kontaktovat.

Jak na první newsletter v Mailchimpu

Pokud máte Mailchimp na svůj e-shop napojený a v distribučním seznamu máte alespoň pár e-mailových adres, je nejvyšší čas odeslat první newsletter.

V 6 krocích vám zde ukážu, jak na to.

1. Na hlavní stránce rozhraní Mailchimp zvolíte Create Campaign -> Regular campaign.

2. Zvolíte distribuční seznam, kterému bude newsletter doručen.

3. V následujícím kroku zvolíte jméno newsletterové kampaně, a předmět e-mailu. Zkontrolujete jméno a adresu, která bude u e-mailu uvedena jako odesílatel.

4. Nyní přichází výběr šablon. Můžete zvolit ze základních náčrtů nebo z předpřipravených šablon v záložce Themes.

5. Poté prostřednictvím editoru vytvoříte obsah samotného e-mailu.

6. Následně systém zkontroluje, zda newsletter obsahuje vše potřebné a můžete e-mail vesele rozeslat svým zákazníkům.

7. No a pak už jen zbývá si plácnout s opičákem.

opicak

V létě je nejvhodnější pro práci s dobytkem, hlavní výhodou je absence. Velký počet zemědělců, často raději zůstat doma a Menno v tomto ročním období. Jsou-li k dispozici korovamyu další funkce koupit Viagru online.

Štítky: , ,

Komentáře

2 komentáře k článku "Řekněte newsletteru ano! Začněte využívat Mailchimp"

Upozornit mě
avatar
Seřadit od:   nejnovějšího | nejstaršího | nejoblíbenějšího
Martin Balun
Guest

Dobry den,nie je mozne vas cez stranaku kontaktovat. Nefunguje odoslanie formularov.

wpDiscuz